logo

Zdjęcia z powietrza 10 przydatnych rzeczy gdy zaczynasz

  1.  Pogoda – zacznij gdy nie wieje i możesz skupić się na zdjęciach i ujęciach.
  2.  Światło – jak zawsze gdy fotografujemy i filmujemy, światło tworzy atmosferę, nastrój. Zaplanuj zdjęcia tak by oświetlenie pomagało. Warunki sprzyjające lataniu często pokrywają się ze „złotą godziną”, to wtedy wiatr cichnie i słońce nie razi.
  3.  Czas – zostaw sobie czas na wykonanie czynności przedstartowych, by nie stresować się przed rozpoczęciem filmowania. Wybierz wcześniej lokalizację, zaplanuj ujęcie po to, by nic nie umknęło, abyś nie przegapił tego co chcesz uwiecznić.
  4.  Punkt widzenia – spróbuj znaleźć inny, świeży punkt widzenia. Kreatywność często jest bardziej interesująca niż nawet najbardziej profesjonalne powielanie „idealnych kadrów”.
  5.  Kompozycja – obowiązują zasady fotografii lotniczej. Nigdy dobrze nie będzie wyglądać krzywy horyzont czy prześwietlone zdjęcie – choć i tu mogą zdarzyć się wyjątki gdy zaplanujesz jakąś wyjątkową scenę. Czasem dramatyzmu dodasz łamiąc zasadę trój podziału – eksperymentuj.
  6.  Akcja – najbardziej interesujące kadry to te, w których coś się dzieje. Obserwuj otoczenie, łap okazje bądź gotowy na wiele ujęć – do tego będziesz potrzebował miejsca na kartach i akumulatorów do drona.
  7.  Opowieść – dron pozwala w opowiadanej przez Ciebie historii, pokazać wszystko z innej, nowej perspektywy. Wykorzystaj możliwości by zaskoczyć i zachwycić. Pamiętaj „czasem mniej znaczy więcej” dlatego nie przesadzaj z dronowymi efektami.
  8.  Pewniak – gdy filmujesz, skup się na tym by ujęcie było płynne. Zacznij od lotów po prostej, ustawiając kamerę pod różnymi kontami, sam będziesz zaskoczony efektami.
  9.  Nie stresuj się – trening czyni mistrza, każdy potrzebuje czasu by osiągnąć perfekcję, dlatego próbuj i ćwicz, a oczekiwane efekty przyjdą
  10.  Myśl – latanie, jak wszystko, wymaga zdrowego rozsądku i myślenia. Pamiętaj o innych, tych na ziemi i tych w powietrzu. Czasem ujęcie jest mniej ważne, niż narażenie na niebezpieczeństwo ludzi.