Profesjonalna i przemysłowa fotografia lotnicza

Wykorzystywanie dronów do robienia zdjęć otwiera zupełnie nowe możliwości. Drony w przeciwieństwie do samolotów lub śmigłowców załogowych, są tańsze w eksploatacji, mają możliwość latania na niższych pułapach szczególnie nad dużymi miastami, gdzie loty lotnictwa cywilnego są ograniczone, niska podstawa chmur nie ma wpływu na możliwość zrobienia zdjęć obiektów znajdujących się na ziemi.

Fotografia lotnicza jest wykorzystywana w bardzo wielu branżach i dziedzinach, a w niektórych staje się podstawą ich funkcjonowania. Właśnie na tym polu nasza firma wspiera przedsiębiorców oraz organizacje i osoby prywatne, świadcząc usługi fotograficzne z lotu ptaka, wykonując zdjęcia z powietrza, których z różnych względów, ekonomicznych lub praktycznych, nie zrobi im tradycyjny samolot, czy śmigłowiec.

Pełna oferta zdjęć z powietrza

W związku z naszym doświadczeniem, a także potrzebami istniejącymi na Podlasiu w zakresie wykorzystywania dronów, proponujemy:

  • wszelkiego rodzaju inspekcje i inwentaryzacje dokumentujące przy pomocy zdjęć lotniczych (również termowizyjnych) stan obiektów, budowli, instalacji, infrastruktury – służące zazwyczaj okresowym przeglądom, odnajdywaniu ich uszkodzeń, określaniu miejsc utraty ciepła, badaniu ubytków poszycia, a przede wszystkim dzięki wykorzystaniu dronów, eliminowanie zagrożeń dla ludzi, do niedawna zmuszonych dokonywać tych czynności pracując na dużych wysokościach, w miejscach niedostępnych lub trudno dostępnych, w strefach, w których działają na nich środki chemiczne lub toksyczne,
  •  tzw. naloty geodezyjne (tworzenie ortofotomap) – do niedawna sposobność wykonania zdjęć lotniczych danego obszaru była dostępna tylko przez ok. 30 dni w ciągu roku; dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych, oprócz uwolnienia się od ograniczeń lotów, ze względu na niską podstawę chmur, zdecydowanie obniżono koszty takich zdjęć, umożliwiając ich wykorzystanie na szeroką skalę: w budownictwie, planowaniu infrastruktury, mapowaniu terenów, skanowaniu powierzchni itp.,
  • pomoc w sytuacjach kryzysowych – w poszukiwaniu osób, szacowaniu skali zniszczeń po wszelkiego rodzaju klęskach lub innych zdarzeniach, wsparciu dla służb ratowniczych w ocenie miejsca zdarzenia i możliwości dotarcia do poszkodowanego,
  • pokazanie sytuacji komunikacyjnej - zdjęcia dronem bardzo chętnie wykorzystywane przez agencje nieruchomości; branża nieruchomości skwapliwie posługuje się zdjęciami z powietrza, dzięki którym osoby zainteresowane zakupem domu, mieszkania, czy działki zyskują szansę na zapoznanie się z lokalizacją, sąsiedztwem, walorami krajobrazowymi miejsca, w którym położona jest interesująca ich nieruchomość.
  • pomoc w liczeniu zwierząt w parkach narodowych - ocena ich dobrostanu, populacji np. lęgów bociana białego, czy czapli dokonywana przez Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków,
  • ocena poziomu wegetacji roślin - zdjęcia z powietrza wykonywane kamerą multispektralną, pozwalające ocenić poziom wegetacji roślin, tworząc mapy obrazujące obszary o zwiększonym zapotrzebowaniu na składniki odżywcze lub porażone chorobami oraz inwazją szkodników, dzięki czemu rolnictwo precyzyjne zyskuje nowe, dokładne narzędzie umożliwiające obniżenie kosztów produkcji nawet do 40% poprzez redukcje zużycia nawozów i środków ochrony roślin,
  • fotografię lotniczą różnego rodzaju imprez - kulturalnych, sportowych, a także wydarzeń społecznych,
  • zdjęcia z drona imprez - okolicznościowych, rodzinnych i ważnych wydarzeń, jak: ślub i wesele, pierwsza komunia, zlot absolwentów, pielgrzymka i innych.

Poza tym, że w każdym z wymienionych przypadków robimy zdjęcia, poddajemy je również obróbce tworząc okolicznościowe albumy. W przypadku zdjęć przemysłowych dostarczamy pełne raporty wraz z fotografiami poddanymi wcześniej specjalistycznej, cyfrowej obróbce.

Sprzęt do filmowania dronem w Białymstoku

W związku z tym, że jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy DJI, prowadzimy sklep z dronami, dysponujemy najnowszymi nowinkami technologicznymi. Eksploatujemy je w swojej działalności fotograficznej i filmowej, zapewniając profesjonalne zaplecze techniczne, w pełni wykorzystane, dzięki współpracy z doświadczonymi fotografami i filmowcami dzięki czemu możemy dostarczyć najwyższej jakości materiał zamówiony przez klienta.

Najwyższa jakość fotografii lotniczej

Choć to nie sprzęt robi zdjęcia, nasi specjaliści mają ułatwione zadanie, by stosując najnowocześniejsze rozwiązania , spełnić oczekiwania zleceniodawcy. W ofercie Fly Away Plus oprócz klasycznych zdjęć dronem polecamy panoramy, czy zdjęcia 360ᵒ. Zapewniamy, że wykonane przez nas fotografie zadowolą nawet najbardziej wymagających odbiorców, oczekujących najwyższych standardów.

TOP