logo

Czy dron to prezent na pierwszą komunię?

Rodzice, dziadkowie, rodzice chrzestni stają przed problemem „co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii”? Młody człowiek ma już komputer, tablet, smartfona, rower, hulajnogę chyba wszystko co da się wymyślić. Drony to taka nowinka, modny gadżet, coś czego inni rówieśnicy jeszcze nie mają. Czy warto, czy jest to dobry prezent dla dziecka?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i prosta, ale tak – dron może być świetnym prezentem dla dziecka, pod warunkiem właściwie wybranego modelu (obsługę, którego dziecko będzie w stanie ogarnąć i który nie zrobi krzywdy jemu i jego rodzeństwu czy kolegom) oraz czasu, który trzeba spędzić z dzieckiem by nauczyć go, jak bezpiecznie z drona korzystać.

Nauka i zabawa z dronem

Jest to niewątpliwie wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu z młodym człowiekiem. To możliwość zainteresowania go techniką, informatyką, fotografią czy filmowaniem. To również szansa odkrywania zasad obowiązujących w przestrzeni powietrznej, praktycznego sprawdzenia dlaczego coś lata, wskazania drogi nietuzinkowego rozwoju w szybko postępującej dziedzinie, jaką jest lotnictwo bezzałogowe.

To sposób wspólnego dokumentowania podróży, wydarzeń rodzinnych, sportowych, budowanie nici porozumienia z dzieckiem, poprzez wspólne zainteresowania. To również doskonała sposobność by okazać zaufanie, uczyć odpowiedzialności, solidności i dokładności.

Do tego w dobie portali społecznościowych, życia w Internecie, główna część aktywności związanej z dronami to podwórko, zajęcia na świeżym powietrzu, w plenerze, czyli to, czego nam tak bardzo brakuje. Okazja do pokazania, że prawdziwe życie to kontakt z drugim człowiekiem, to otaczająca nas przyroda, radość bycia jej częścią.

Poznaj przepisy dotyczące dronów i czuj się bezpiecznie

W styczniu roku 2019 weszły w życie nowe przepisy, pozwalające szkolić osoby nieletnie, by mogły latać dronami, jednak za bezpieczeństwo ich lotów nadal odpowiedzialność ponoszą rodzice lub opiekunowie prawni.

Nasz ośrodek FLY AWAY PLUS z Białegostoku zaprasza na wspólne szkolenia dzieci i opiekunów, proponując 50% rabatu na koszt drugiego szkolenia. W sposób elastyczny, dostosowany do możliwości i potrzeb, nauczymy jak latać bezpiecznie i pomożemy wybrać sprzęt, doradzimy co kupić w ramach założonego budżetu.

Dlaczego zapraszamy dziecko z kimś dorosłym?

Otóż dlatego, że:

  •  to osoba dorosła odpowiada za poprawność lotów młodego człowieka,
  •  właśnie opiekun poniesie konsekwencje ewentualnego wypadku z udziałem nieletniego,
  •  aby nadzorować, trzeba mieć wiedzę o wymaganiach i ograniczeniach,
  •  należy mieć świadomość, jakie kary mogą nas dotknąć gdy dziecko narozrabia,
  •  i dlatego, że sami będziemy mieć wielką frajdę z prezentu, który sprawimy „małolatowi”.

Dron jest zatem prezentem na wiele okazji, również na Komunię.