logo

Nowa aktualizacja oprogramowania odblokowuje pełny potencjał drona DJI Mavic 3

Dron DJI Mavic 3 Cine w locie

Nareszcie oczekiwanie się skończyło. Nowa aktualizacja oprogramowania, ma sprawić, że DJI Mavic 3 będzie dronem, jakim zawsze miał być: absolutną bestią, jeśli chodzi o przechwytywanie widoku świata z góry.

Mavic 3 przenosi połączenie legendarnych systemów obrazowania Hasselblad i technologii lotu na zupełnie nowy poziom, czyniąc go najpotężniejszym składanym dronem z kamerą, jaki kiedykolwiek stworzył DJI. Ale kiedy długo wyczekiwany dron po raz pierwszy pojawił się na rynku w listopadzie 2021 r., użytkownicy byli lekko rozczarowani, widząc, że nie wszystkie funkcje flagowego drona były dostępne w momencie premiery.

DJI obiecało następnie dodać brakujące funkcje poprzez aktualizację oprogramowania w styczniu 2022 roku, ale gigant technologiczny wypuścił również w zeszłym miesiącu niespodziewaną aktualizację oprogramowania, aby latanie w Święta było o wiele przyjemniejsze dla użytkowników. Ta aktualizacja dodała funkcje, takie jak śledzenie obiektów, wstępne ustawienia filmów kinowych (MasterShots), tryby poklatkowe i możliwość robienia zdjęć tylko w formacie RAW.

Jednak dopiero teraz pełny potencjał flagowego drona DJI został uwolniony dzięki oprogramowaniu drona v01.00.0500 i oprogramowaniu kontrolera v04.13.0500. Pamiętaj, że musisz zaktualizować aplikację DJI Fly do wersji 1.5.8 (zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android), aby móc korzystać ze wszystkich nowych funkcji. Jeśli masz DJI RC Pro, zaktualizuj go również do właśnie opublikowanej wersji 03.01.0500.

A teraz wszystko, co wnosi najnowsza aktualizacja oprogramowania dla drona DJI Mavic 3:

 • Dodano QuickShots, w tym „Dronie”, Rocket, Circle, Helix, Boomerang i Asteroid
 • Dodano tryb Panorama umożliwiający robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości
 • Dodano zdjęcia seryjne
 • Dodano zoom cyfrowy dla normalnego trybu wideo
 • Dodano Color Display Assist dla D-Log
 • Dodano 4K/60fps i ręczną regulację wskaźnika ekspozycji (EI) dla MasterShots
 • Dodano QuickTransfer
 • Dodano zoom i D-Log dla FocusTrack podczas nagrywania wideo
 • Dodano obsługę ustawiania wysokości RTH dla zaawansowanego RTH
 • Dodano tryb USB dla Mavic 3 Cine do kopiowania danych
 • Optymalizacja dokładność korekcji kolorów
 • Zwiększa ostrość obrazu Tele obiektywu podczas fotografowania przy dużym powiększeniu
 • Optymalizacja obszaru obrazu dla zdjęć Timelapse
 • Dodano wsparcie dla DJI RC Pro by wyprowadzać osty obraz przez HDMI
 • Dodano wsparcie dla DJI RC Pro do buforowania wideo i pobierania oryginalnego wideo na zewnętrzną kartę SD

Jak widać, oprócz obiecanych funkcji, nowa aktualizacja zawiera również ulepszenia oparte na opiniach użytkowników, co pokazuje, że DJI to firma, która faktycznie słucha swoich użytkowników. Tak więc, jeśli zastanawiałeś się nad zakupem nowego Mavica 3, teraz jest dobry moment, aby wypuścić węża z tej kieszeni!

Uwaga: tryb USB zostanie wyłączony po aktualizacji oprogramowania. Można go ponownie włączyć z aplikacji DJI Fly.

Jak zaktualizować oprogramowanie w dronie DJI Mavic 3?

Możesz zaktualizować oprogramowanie drona Mavic 3 za pomocą aplikacji DJI Fly lub komputera za pomocą DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series). Przed aktualizacją upewnij się, że poziom naładowania baterii drona przekracza 40%.

Aby zaktualizować Mavic 3 za pomocą aplikacji DJI Fly, najpierw włącz drona i kontroler i upewnij się, że oba urządzenia są połączone. Gdy kontroler jest połączony z Internetem, aplikacja automatycznie sprawdza dostępność aktualizacji oprogramowania drona i kontrolera. Gdy pojawi się powiadomienie o aktualizacji oprogramowania, kliknij powiadomienie, aby przejść do ekranu aktualizacji, a następnie kliknij „Update”.

Nie wyłączaj ani nie zamykaj aplikacji podczas procesu aktualizacji. Dron automatycznie uruchomi się ponownie po zakończeniu aktualizacji.

Tymczasem, jeśli chcesz zaktualizować oprogramowanie Mavic 3 za pomocą DJI Assistant 2, musisz najpierw włączyć drona i użyć kabla USB do transmisji danych, aby połączyć drona z komputerem. Następnie uruchom DJI Assistant 2 i kliknij prawy górny róg, aby zalogować się na swoje konto DJI.

Wybierz Mavic 3 z menu i kliknij przycisk „Firmware Update” po lewej stronie, aby odświeżyć listę oprogramowania. Wybierz wersję 01.00.0500 i kliknij, aby rozpocząć aktualizację oprogramowania. Upewnij się, że dron pozostaje włączony podczas aktualizacji oprogramowania. Po zakończeniu aktualizacji wyjdź z DJI Assistant 2 lub odłącz drona od oprogramowania. Dron powinien automatycznie uruchomić się ponownie po zakończeniu aktualizacji.

Teraz włącz kontroler i podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Podobnie jak w przypadku drona, tutaj również musisz wybrać podłączone urządzenie i najnowszą wersję oprogramowania, aby rozpocząć aktualizację. Wyjdź z DJI Assistant 2 lub odłącz kontroler po zakończeniu aktualizacji. Kontroler powinien również automatycznie zrestartować się.

Jeśli masz pytania przyjdź do nas Białystok ul. Lipowa 4 lok 224 lub zadzwoń 85 877 71 21