logo

DJI wypuściło nowe oprogramowanie do Mavica Air 2 S

DJI Air 2 S na pieńku na pustyni

W ostatnich dniach popularny dron Mavic Air 2 S otrzymał nową aktualizację oprogramowania.

Tak jak w przypadku ostatnich trzech aktualizacji do tego drona, nowa wersja skupia się przede wszystkim na naprawie błędów i podniesieniu wydajności niż na dodaniu nowych funkcji do Mavica Air 2 S.

Pierwsza aktualizacja z 2022 roku przynosi Mavicowi Air 2 oprogramowanie do wersji 02.04.21.30 a kontroler do 04.12.00.55.

Jak zaktualizować oprogramowanie w dronie DJI Mavic Air 2?

Aby uzyskać lepsze wrażenia z latania, DJI zaleca aktualizowanie urządzeń do najnowszych wersji oprogramowania. Oprogramowanie drona Mavic Air 2 S można zaktualizować zarówno za pomocą aplikacji DJI Fly, jak i DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series).

Przed aktualizacją oprogramowania upewnij się, że poziom naładowania baterii drona przekracza 40% całkowitej mocy.

Aby zaktualizować za pomocą aplikacji DJI Fly, włącz drona i kontroler. Upewnij się, że kontroler jest połączony z dronem. Następnie upewnij się, że Twój smartfon jest podłączony do Wi-Fi. Aplikacja DJI Fly automatycznie sprawdzi dostępność nowych aktualizacji oprogramowania. Po wyświetleniu monitu o nowej aktualizacji kliknij „Start Update”.

Nie wyłączaj urządzenia ani nie zamykaj aplikacji podczas aktualizacji. Po zakończeniu aktualizacji dron automatycznie zrestartuje się.

Możesz także zaktualizować drona i kontroler osobno za pomocą DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series). Najpierw włącz swojego drona i podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Uruchom DJI Assistant 2, zaloguj się na swoje konto DJI i wybierz podłączone urządzenie. Kliknij „Firmware Update” z menu po lewej stronie, poczekaj, aż na ekranie pojawi się lista oprogramowania, wybierz najnowszą wersję oprogramowania, a następnie stuknij „Upgrade”.

Nie wyłączaj drona, nie wychodź z DJI Assistant 2 ani nie rozłączaj się z Internetem podczas aktualizacji. Po zakończeniu aktualizacji dron automatycznie zrestartuje się.

W przypadku kontrolera kroki są prawie takie same. Włącz kontroler i podłącz go do komputera kablem USB. Wybierz podłączone urządzenie i najnowszą wersję oprogramowania, aby rozpocząć aktualizację. I pamiętaj, aby nie wyłączać drona, nie wychodzić z DJI Assistant 2 ani nie rozłączać się z Wi-Fi podczas aktualizacji.

 

Jeśli aktualizacja się nie powiedzie, uruchom ponownie drona, kontroler i DJI Fly lub DJI Assistant 2 (Consumer Drones Series) i spróbuj ponownie.

Jeśli masz pytania przyjdź do nas Białystok ul. Lipowa 4 lok 224 lub zadzwoń 85 877 71 21