Przemysłowe (Enterprise)
Wyświetlanie 1–9 z 12 wyników
Wielozadaniowe drony przemysłowe
Najbardziej zaawansowane technologicznie drony przemysłowe doskonale sprawują się w każdych warunkach atmosferycznych oraz wykonują najtrudniejsze prace. Są one szczególne przydatne tam, gdzie nie może pracować człowiek ze względu na ryzyko lub w miejscach trudno dostępnych, wymagających nakładu wielu środków.
Specyfikacja funkcji dronów przemysłowych
Jak ich nazwa wskazuje, drony przemysłowe najczęściej wykorzystywane są do zadań wspomagających człowieka w jego aktywności zawodowej. To maszyny pracujące w różnych warunkach, radzące sobie w zakresie temperatur od -20 do +40 stopni C, wodoodporne, wyposażone w kamery filmowe, kamery z 30-krotnym zoomem optycznym, kamery termowizyjne, kamery multispektrakne. To urządzenia wykorzystywane w branżach, w których wcześniej konieczne było wynajęcie samolotu, śmigłowca wraz z pilotem.
Drony przemysłowe wykorzystuje się w fabrykach do dokonywania przeglądów na dużych wysokościach, w miejscach trudnodostępnych, toksycznych, w wysokich i niskich temperaturach, ale też do wykrywania obiektów ukrytych (dzięki termowizji). Można wykryć usterkę, np. pękniętą rurę, bez rozkopywania gruntu czy burzenia ścian. Drony ułatwiają ponadto planowanie remontów czy modernizacji budynków.
Najczęstsze zastosowanie dronów przemysłowych:
podczas inspekcji urządzeń technicznych w miejscach niedostępnych, na dużych wysokościach, wszędzie tam, gdzie człowiek potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń,
w szacowaniu skali pożarów lasów i w akcjach ratunkowych oraz poszukiwaniu osób,
w zamkniętych zbiornikach, wypełnionych oparami substancji chemicznych szkodliwych dla ludzi,
podczas akcji gaśniczych, w zadymieniu, kamery termowizyjne lokalizują centrum pożaru,
na posesjach, gdzie kamery z dużym zoomem optycznym pozwalają ochronie obiektów bezszelestnie obserwować złodziei i osoby próbujące wtargnąć na teren chronionego obiektu,
w przypadku firm budowlanych do inwentaryzowania postępu inwestycji,
do tworzenia modeli 3D – zdjęcia robione przy pomocy drona są materiałem do pomiaru wielkości hałd węgla, kruszyw,
w rolnictwie wielkopowierzchniowym – kamery multispektralne służą do oceny poziomu wegetacji roślin, dzięki czemu możliwe są oszczędności rzędu 40% kosztów nawozów i środków ochrony roślin.
Zastosowanie dronów w nowych dziedzinach życia znacząco poprawia warunki i bezpieczeństwo pracy, z pewnością można powiedzieć, że drony przemysłowe wyręczają człowieka w zadaniach niebezpiecznych, czasem wręcz chronią życie ludzi, którzy np. nie muszą się już wspinać na wysokie konstrukcje tylko po to, by dokonać ich inspekcji.
Drony odnajdują źródło pożaru i pozwalają zaplanować akcje gaśniczą minimalizując zagrożenia dla osób gaszących ogień.
- 1
- 2