Serwis dronów Fly Away Plus

Drony, jak wszystkie urządzenia mechaniczne, mogą ulec awarii. Właściwe użytkowanie, zgodne z instrukcją obsługi, praktycznie eliminuje ryzyko awarii. Operator bezzałogowego statku powietrznego zobowiązany jest sprawdzić stan techniczny urządzenia przed każdym lotem, jednak jak to w lotnictwie, dobrą praktyką jest dokonanie przeglądu technicznego co pewien czas, by potwierdzić zdatność do lotów i przedłużyć żywotność naszego drona.

Nasz serwis dronów prowadzi kompleksowe usługi serwisowe, polegające na: naprawach, kalibracji, instalacji nowego oprogramowania, konfiguracji ustawień, podstawowym przeszkoleniu sprzętowym czy przeglądach technicznych. Jeżeli masz problem z dronem, zadzwoń do nas – pomożemy ten problem rozwiązać.

Serwis dronów – diagnostyka

Każdą naprawę poprzedza diagnostyka. Część dronów zapisuje parametry lotów – logi, które pozwalają na ustalenie przyczyny uszkodzenia, w sprzętach nieposiadających tej funkcji diagnostyka polega na kolejnym sprawdzaniu wszystkich układów stanowiących części składowe urządzenia. Przed podjęciem się naprawy informujemy Klienta o szacunkowej cenie usługi i czekamy na akceptację.

Zakupione w naszym sklepie drony oczywiście są na gwarancji i nasz serwis dronów zgłoszenia objęte gwarancją załatwia bezpłatnie.

Najczęściej wykonywane czynności serwisowe

Prowadzony przez Fly Away Plus serwis dronów zajmuje się naprawą różnych typów dronów, jednak możliwość wykonania naprawy często jest uzależniona od dostępności części zamiennych. Mało popularne marki, sprowadzane bezpośrednio z Chin, kupowane w Internecie lub marketach, często nie udostępniają części zamiennych, dlatego ich urządzenia – jako jednorazowe – są tak tanie.

W takiej sytuacji nie będziemy mogli, niestety, pomóc. Mimo opisu „gotowy do lotu po wyjęciu z pudełka”, sprzęt wymaga skonfigurowania go w określony w instrukcji obsługi sposób. Jeśli nie masz czasu na czytanie instrukcji, za niewielką opłatą pomożemy Ci uruchomić sprzęt po raz pierwszy.

Każdą naprawę sprzętu kończy lot testowy, wykonany przez licencjonowanego operatora, potwierdzający sprawność i zdatność serwisowanego urządzenia do lotu.

Serwis dronów na Podlasiu

Prowadzimy nie tylko sklep z dronami oraz usługi serwisowe, ale też jesteśmy jedynym ośrodkiem na Podlasiu, kształcącym operatorów UAVO w ramach szkoleń: VLOS, BVLOS i INS. Nasze drony wykorzystywane są w szkoleniach praktycznych i stale muszą pozostawać w najwyższej gotowości i sprawności.

Dzięki doświadczeniu i praktyce stworzyliśmy kadrę, która sprawia, że nasz serwis dronów na pewno Ci pomoże. Diagnostyka przeprowadzana przez naszych fachowców ma na celu stwierdzenie, czy naprawa ma sens ekonomiczny, i jeśli się jej podejmujemy, do Twoich rąk trafi sprzęt w pełni sprawny i niezawodny.

Takie same standardy są podstawą naszych działań w przypadku przeglądów serwisowych oraz przy pierwszej konfiguracji sprzętu do lotu.

TOP